Преузмите каталог виртуелне изложбе #YUDOM

Музеј Југославије, негујући партиципативни приступ, позвао је публику из региона да пронађе југословенско наслеђе у својим кућама, опроба се у кустоском послу и буде део тима који реализује виртуелну поставку #YUDOM.

Пројекат је реализован током периода ванредног стања, проглашеног услед пандемије COVID-19, а кустоски тим Музеја представио је фотографије предмета који су припадали југословенској свакодневици, а сада су део музејске колекције.

Изложби је допринело више од хиљаду учесника и учесница из целог региона од којих је направљен избор представљен у овој публикацији. Критеријуми за избор били су квалитет фотографија, разноврсност материјала, али и приче које су пратиле предмете.

Захваљујемо свим учесницима и учесницама на учешћу и доприносу истраживању југословенском наслеђу.

Позивамо вас да pdf са одабраним предметима преузмете са следећег линка.