САЈТ МУЗЕЈА ЈУГОСЛАВИЈЕ ПРОГЛАШЕН ЗА НАЈБОЉИ У ОБЛАСТИ ОБРАЗОВАЊА И KУЛТУРЕ

Музеј Југославије освојио је признање у оквиру годишњег избора магазина „PC Press” Топ 50 – најбоље онлајн ствари у 2020, за најбољи сајт у категорији Образовање и култура. Награду су примили Неда Kнежевић, директорка Музеја и Душан Јевтић, руководилац послова информационих система и технологија.

Магазин „PC Press” већ 24 године прави избор Топ 50 најзапаженијих сајтова, апликација и налога на друштвеним мрежама у Србији, које награђује имајући у виду квалитет њиховог садржаја, дизајн, њихову функционалност и ажурност. Ове године Музеј Југославије нашао се међу победницима и то због свог „изненађујуће модерно конципираног сајта”, који достојно чува југословенско културно наслеђе, како су, између осталог, истакли организатори у образложењу награде.

„Задовољство ми је што, у име тима Музеја Југославије, примам ово значајно признање. Захваљујем магазину „PC Press” што је препознао труд Музеја Југославије да свој богати фонд и бројне едукативне програме на актуелан и релевантан начин представи у онлајн окружењу. Захваљујем свом тиму на напорима које улаже да сајт Музеја буде у рангу са онима водећих европских музеја”, изјавила је у обраћању приликом доделе награде директорка Музеја, Неда Kнежевић.

Ове године награде су додељене у категоријама вести и медији, електронска трговина, пословни и друштвени сервиси, образовање и култура, дом и забава, спорт и туризам, фејсбук, инстаграм, твитер, линкедин, јутјуб и мобилне апликације, а додељено је и неколико специјалних награда, као и награда публике.

Више информација о осталим добтницима, можете погледати на линку: