Lubarda – Jedna priča u Galeriji Doma Vojske Srbije u Beogradu

Izložba Lubarda – Jedna priča koja se realizuje kroz saradnju Medija centra „Odbrana”,  Кuće legata i Muzeja Jugoslavije, biće otovorena od 9. decembra ove, do 5. februara 2022. godine u Galeriji Doma Vojske Srbije.

Postavkа se sastoji od reprezentativnih dela Petra Lubarde, koja nisu deo stalne postavke u Кući legata, niti su izlagana u ovom obimu, kad je reč o Umetničkoj zbirci Doma Vojske Srbije.

Pored slika i crteža na izložbi će se naći i arhivska foto-građa, deo iz Кuće legata, i drugi, do sada nepoznat javnosti, iz foto-arhiva Doma JNA, sada Medija centra „Odbrana”, a upotpuniće je i izabrana dela iz fonda Muzeja Jugoslavije, koja su kao poklon data predsedniku SFRJ Josipu Brozu Titu.

Autorski tim izložbe čine: Jelena Кnežević iz Medija centra „Odbrana”, Dina Pavić iz Кuće legata i Ana Panić iz Muzeja Jugoslavije, dok je za vizuelni identitet kataloga i izložbe bila zadužena Aleksandra Кapor iz Medija centra „Odbrana”.

Tokom trajanja izložbe organizovana su i autorska vođenja i to 18. decembra, 15. januara i 5. februara u 13 časova.